Boom pre online-videá

Autor: Jozef Štefčík | 3.12.2012 o 7:15 | (upravené 4.12.2012 o 0:37) Karma článku: 3,63 | Prečítané:  362x

Pred nedávnom ma zaujal príspevok na blogu Jima Liebelta (http://www.crosswalk.com/blogs/liebelt/online-video-booming.html) o narastajúcej videoprodukcii na internete. Je to skutočne výsledok technologického pokroku, ktorý nám určite ušetrí čas. Avšak na druhej strane si kladiem otázku, či fenomén vizuálneho spravodajstva nebude mať dopad na schopnosť porozumieť a interpretovať písaný text, čo je v súčasnosti bežným javom mladej generácie. V nasledujúcich riadkoch je preklad tohto článku.

 

Niet pochýb o tom, že-online video je na vzostupe.  Nielen, že každú minútu sa na Youtube ukladajú  videá v celkovom čase viac než 48 hodín, ale dokonca aj väčšina komerčných spoločností vkladá videá na svoje webstránky, a ľudia si zvyknú pozerať celý obsah televíznej a filmovej produkcie formou online.  Online video je všade, kam sa pozriete a Cisco predpovedá, že to v dohľadnej dobe aj tak zostane.  V skutočnosti predpokladá, že počas nasledujúcich troch rokov bude videoprodukcia formou online predstavovať neuveriteľných 90 percent internetových správ.

 

V rozhovore s Beet.TV,viceprezidentom spoločnosti Cisco, zodpovedným za Marketing a nové technológie, Davidom Hsiehom, sa poukazuje na to, že "video zasahuje do každej oblasti nášho života."  Hovorí: "V dnešnej dobe tvorí video viac ako polovicu celkovej internetovej siete  - až 51 percent.  Podľa súčasných trendov možno odhadovať, že v najbližších troch rokoch bude viac ako 90 percent celkových internetových správ predstavovať videoprodukcia."

 

Video neslúži už len pre zábavu.  Zasahuje do všetkých aspektov nášho života.  Hsieh napríklad hovorí, že sa nedávno stretol s klientom, ktorý pracuje v zdravotníckom priemysle, a že sa dozvedel, že  niektoré nemocnice teraz používajú on-line videá, ktoré majú vzdelávať pacientov o tom, ako pokračovať v liečbe po odchode z nemocničného ošetrenia.  Hsieh hovorí: "Video sa skutočne používa všade, či už je to práca, bývanie, štúdium alebo hry. O desať rokov alebo viac tento fenomén enormne vzrastie."

Je jasné, že v modernej spoločnosti ľudia chcú prijímať informácie rýchlo a ako perfektný

spôsob poskytovať  rýchle a ľahko dostupné informácie kedykoľvek a kdekoľvek.

Zdroj:

http://socialtimes.com/cisco-predicts-that-90-of-all-internet-traffic-will-be-video-in-the-next-three-years_b82819

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Galkova kauza odpočúvania trvá roky, súdy ju nechcú riešiť

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.


Už ste čítali?